Pomoc i wsparcie

Roaming

Aplikacja Tani Roaming

Wybierając się za granicę, warto sprawdzić, czy w danym kraju nie jest konieczne uruchomienie aplikacji Tani Roaming. Listę krajów, w których dla prawidłowego korzystania z usług wymagane jest włączenie aplikacji, sprawdzisz tu - zwróć uwagę na oznaczenie „*”. Jeśli przy danym kraju, w kolumnie „Połączenia głosowe oraz SMS - przychodzące /wychodzące” znajduje się „tak *”, znaczy to, że operator ten wymaga włączenia aplikacji Tani Roaming w celu prawidłowego realizowania usług.

Oprócz tego, uruchomienie usługi Tani Roaming pozwala obniżyć koszty połączeń wychodzących w przypadku korzystania z roamingu poza Strefą Euro. Jeśli działasz w Strefie Euro, aktywna aplikacja nie obniży ceny połączenia.

Aplikację Tani Roaming możesz aktywować w ustawieniach karty SIM (lokalizacja tych ustawień jest różna, zależna od urządzenia - w telefonach z iOS wybieramy: "Ustawienia" -> "Telefon" -> "Aplikacje SIM" -> "Tani Roaming", natomiast w telefonach z systemem Android należy wybrać wśród aplikacji ikonę karty SIM podpisaną "Mobile Vikings" -> "Tani Roaming").

Czy ta odpowiedź była pomocna? tak nie   26 z 48 uznało to za pomocne
Masz więcej pytań? Skontaktuj się z nami! Powrót do Pomoc i wsparcie