PL
Wybierz język

Roaming Mobile Vikings

Pozostań w kontakcie i z dostępem do sieci także poza granicami kraju.

Chcesz podczas wyjazdu zadzwonić lub napisać do Polski? A może wolisz skorzystać z internetu za granicą? Zrobisz to od ręki z roamingiem w Mobile Vikings.

Pakiety internetu w UE

Odwiedzasz Europę? Uruchom pakiet internetu w roamingu UE i ciesz się dostępem do sieci za granicą przez 30 dni.

Wielkość Ważność Kwota
1 GB 30 dni 12 zł
2 GB 30 dni 24 zł
Kup pakiet

Smart Roaming

Płać tylko za usługi, z których skorzystasz.
Na całym świecie i bez limitów ważności pakietów.

Sprawdź stawki

Kierunek Połączenie Videorozmowa SMS MMS Internet
Połączenia wychodzące zł/min
Połączenia wychodzące z WiFi Calling 0 zł/min 0 zł 0 zł 0 zł 0 zł/MB
Połączenia przychodzące zł/min -
Połączenia przychodzące z WiFi Calling 0 zł/min 0 zł 0 zł 0 zł -

WiFi calling

Dzwoń i wysyłaj wiadomości do Polski za darmo, korzystając z dostępnych w okolicy sieci WiFi.

W niektórych krajach aby móc w pełni korzystać z roamingu należy uruchomić usługę Tani roaming.
Więcej szczegółów odnośnie taniego roamingu znajdziesz tutaj.

Sprawdź, czy Twój telefon znajduje się na liście urządzeń, na których działa usługa WiFi Calling.

Sprawdź listę urządzeń

Połączenia międzynarodowe

Dzwoń i pisz do innych krajów, wykorzystując środki z Salda usług dodatkowych.

Połączenia międzynarodowe rozliczane są w 30‑sekundowych impulsach. Jeśli dzwonisz do Strefy Euro dotyczy to tylko pierwszych 30 sekund, po których rozliczane jest już sekundowo.

Sprawdź stawki

Kierunek Połączenie SMS MMS
Strefa Euro 1 zł/min 0,31 zł 3 zł
Strefa 1 2 zł/min 0,50 zł 3 zł
Reszta świata 4 zł/min 0,50 zł 3 zł
Sieci satelitarne 10 zł/min 0,50 zł 3 zł

Masz jakieś pytania?

Chcesz wiedzieć więcej? Oto odpowiedzi na pytania, które mogą nurtować Cię przed podróżą.

Jak działa “Tani roaming”?

“Tani roaming” to usługa, która pozwala obniżyć koszty Twoich połączeń wychodzących, kiedy korzystasz z roamingu międzynarodowego. Usługę aktywujesz z poziomu swojego telefonu - w zależności od modelu – w ustawieniach, w menu „Mobile Vikings" lub w menu „Aplikacje SIM / na karcie SIM”. W tym samym miejscu wyłączysz usługę.

Jeśli nie możesz znaleźć menu "Mobile Vikings", sprawdź instrukcję telefonu – wybierz "sim application toolkit".

A teraz, jak technicznie wygląda połączenie zrealizowane w usłudze “Tani roaming”?

  1. Aktywuj usługę (zgodnie z powyższym opisem).
  2. Wpisz poprawnie numer telefonu, na który chcesz zadzwonić - przed numerem koniecznie dodaj “+” lub “00” oraz międzynarodowy kod kraju, do którego dzwonisz (przykładowo, polski numer należy rozpocząć od “+48” / “0048”) i zatwierdź połączenie.
  3. Na ekranie widzisz zatwierdzone zgłoszenie, chwilę później oddzwoni do Ciebie system - zaakceptuj to połączenie i zaczekaj na odebranie rozmowy przez Twojego rozmówcę.
  4. Gotowe, możecie rozmawiać! - opłata za połączenie zostanie naliczona od momentu, kiedy Twój rozmówca rzeczywiście odbierze połączenie.

Aktywny “Tani roaming” obniża koszty połączeń wykonanych spoza Unii Europejskiej, ale czasami jego włączenie jest wymagane również, kiedy chcesz prawidłowo korzystać z usług w Unii i wynika to z ustaleń pomiędzy operatorami.

Czym jest Polityka Uczciwego Korzystania?

Polityka Uczciwego Korzystania to zasady, które opisują, do kogo skierowana jest usługa roamingu w Unii Europejskiej. Zgodnie z Polityką Uczciwego Korzystania, możemy naliczyć dodatkowe opłaty, jeśli:

  • w trakcie 4 miesięcy (tyle wynosi okres obserwacji) Twój numer częściej loguje się do nadajników unijnych partnerów roamingowych, niż polskich lub jeśli użycie na tym numerze w roamingu jest większe, niż w Polsce. Zanim naliczymy opłaty dodatkowe, otrzymujesz od nas SMS-a, masz wówczas dwa tygodnie na zmianę bilansu korzystania z usług. Jeżeli bilans się nie zmieni, włączymy dopłaty. Będą one aktywne do momentu zmiany bilansu korzystania z usług w roamingu na Twoim numerze,
  • korzystasz kolejno z wielu kart SIM w ramach roamingu,
  • Twoje karty SIM są przedmiotem zorganizowanej odsprzedaży osobom, które nie mieszkają w Polsce oraz nie posiadają z nią stałych powiązań.

Wysokość możliwych dopłat sprawdzisz w Cenniku swojej oferty.

Co to jest Smart Roaming?

Smart Roaming pozwala na używanie sieci za granicą i jest rozliczany na podstawie Twojego aktualnego zużycia.

Opłaty za połączenia, wiadomości oraz korzystanie z internetu pobierane są zgodnie z cennikiem z Salda usług dodatkowych, które zasilisz wybraną przez siebie kwotą. Aby zapewnić ciągłość dostępu do sieci poza granicami Polski, uruchom Automatyczne Zasilenie, które zadba, by Saldo usług dodatkowych zostało samo uzupełnione po spadnięciu jego wartości poniżej ustalonego przez Ciebie progu. Dzięki temu, usługi będą dla Ciebie dostępne w każdej sytuacji.
Ze Smart Roamingu możesz korzystać na całym świecie, także poza Unią Europejską, a środki na Saldzie usług dodatkowych, z którego rozliczany jest Smart Roaming, pozostają ważne tak długo, jak posiadasz aktywny numer w sieci.

Jak działa Automatyczne Zasilenie Salda usług dodatkowych?

Automatyczne Zasilenie pozwoli Ci na zachowanie ciągłości usług, zabezpieczając Twoje Saldo usług dodatkowych przed wyczerpaniem się do zera i pozostawieniem Cię bez dostępu do internetu i połączeń zagranicą.

Aby skonfigurować Automatyczne Zasilenie, uruchom je w sekcji Roaming w Viking App i ustal próg kwotowy oraz wartość automatycznego zasilenia. Kiedy balans Salda usług dodatkowych spadnie poniżej ustalonego progu, środki zostaną automatycznie uzupełnione o wskazaną wartość z podpiętej karty płatniczej.

Czy pakiety internetu w UE działają w Wielkiej Brytanii?

Nie. Po opuszczeniu Unii Europejskiej, Wielka Brytania wraz z Monako, San Marino, Szwajcarią i Grenlandią należy do roamingowej Strefy 1a. Pakiety internetu w UE nie obejmują swoim działaniem Wielkiej Brytanii oraz pozostałych wymienionych krajów.

W Strefie 1a wciąż możesz korzystać z roamingu w ramach Smart Roamingu, przeznaczając na to środki z Salda usług dodatkowych według cennika. Dodatkowo, jeśli Twój telefon znajduje się na liście urządzeń obsługujących WiFi Calling, możesz wykonywać połączenia do Polski za darmo, bedąc podłączonym do sieci WiFi w dowolnym kraju świata.

Czy muszę płacić za połączenie na polski numer, który przebywa w innym kraju?

Nie. Jeśli przebywasz na terytorium Polski, połączenia na polskie numery traktowane są jak rozmowa krajowa, bez względu na miejsce przebywania osoby do której dzwonisz. W ramach ofert z nielimitowany połączeniami za dzwonienie, wysyłanie sms oraz mms nie zapłacisz ani grosza.

Ile kosztuje połączenie z numerem z innego kraju?

Połączenia międzynarodowe podlegają specjalnemu cennikowi i są zależne od miejsca docelowego połączenia.

Aby wykonać połączenie międzynarodowe konieczne jest posiadanie środków na Saldzie usług dodatkowych, z których pobierana jest opłata ze tego typu połączenie.

Jak włączyć roaming w telefonie?

Uruchomienie roamingu w telefonie różni się znacznie pomiędzy różnymi urządzeniami, jednak zazwyczaj wygląda podobnie w większości urządzeń.

1. Wejdź w Ustawienia
2. Odnajdź sekcję Sieci komórkowe, Połączenia lub Sieć
3. Włącz opcję Roaming danych

Konfigurując roaming należy włączyć opcję Automatyczne wybieranie sieci w zakładce Operatorzy sieci. Dzięki temu Twój telefon połączy się z siecią o konfiguracji najlepiej zoptymalizowanej z nami pod kątem połączeń.