Pomoc i wsparcie

Inne pytania

Czym jest Tani Roaming i jak mogę z niego skorzystać?

Tani Roaming to usługa, która pozwala na obniżenie cen rozmów wychodzących w roamingu zagranicznym, poza Strefą Euro. W przypadku korzystania z aplikacji Tani Roaming w krajach Strefy Euro, stawki za połączenia pozostają bez zmian.

Niektórzy operatorzy roamingowi wymagają włączenia aplikacji Tani Roaming dla poprawnego realizowania usług. Jeśli wybierasz się za granicę, polecamy sprawdzić, czy operator z którym będziesz się łączyć, nie ma takiego właśnie warunku. Listę wszystkich operatorów roamingowych, z którymi mamy podpisaną umowę, sprawdzisz tu, a dodatkowo, operatorzy którzy wymagają uruchomienia aplikacji Tani Roaming, oznaczeni zostali "tak *" (kolumna "Połączenia głosowe oraz SMS - przychodzące /wychodzące").

Aplikację Tani Roaming możesz aktywować w ustawieniach karty SIM (lokalizacja tych ustawień jest różna, zależna od urządzenia - w telefonach z iOS wybieramy: "Ustawienia" -> "Telefon" -> "Aplikacje SIM" -> "Tani Roaming", natomiast w telefonach z systemem Android należy wybrać wśród aplikacji ikonę karty SIM podpisaną "Mobile Vikings" -> "Tani Roaming").

W celu skorzystania z usługi, postępuj zgodnie ze schematem:

  1. Wybierz numer, z którym chciałbyś się połączyć poprzedzając go 00 lub + oraz prefiksem międzynarodowym (+48 lub 0048 dla Polski).
  2. Połączenie zostanie przerwane i zobaczysz potwierdzającą wiadomość na swoim ekranie.
  3. Po chwili oddzwoni do Ciebie system. Numer jaki się pojawi, to najprawdopodobniej +48790.
  4. Odbierz telefon i poczekaj na odebranie połączenia (może to zająć kilkanaście sekund). Koszt połączenia będzie naliczany od momentu odebrania go przez Twojego rozmówcę.

Aktywacja Taniego Roamingu jest darmowa, usługę możesz włączać i wyłączać w zależności od potrzeb.

Czy ta odpowiedź była pomocna? tak nie   49 z 68 uznało to za pomocne
Masz więcej pytań? Skontaktuj się z nami! Powrót do Pomoc i wsparcie